HERBICYDY

 

DZIADKU NIE TRUJ WNUCZKA

 

W Polsce, podobnie jak w innych krajach byłego bloku wschodniego tzw. Pracownicze Ogródki Działkowe są bardzo powszechne. Z jednej strony są przysłowiową solą w oku rozmaitej maści deweloperów i ich grup nacisku, a z drugiej strony niemalże jedynym i dostarczycielami nieskażonej żywności. Tak się wydawało. Nie znam proporcji polskich, ale np. w Rosji POD dostarczają ok. 92% zdrowych ziemniaków, ok. 80% warzyw i owoców a nawet ok 55% mięsa.

Tak, tak to wcale nie kołchozy,

http://theintelhub.com/2012/11/15/grassroots-after-gmo-labeling-shot-down-citizens-start-labeling-themselves/

I wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie mały, ale jakże istotny szczegół. Na działkach olbrzymia większość użytkowników stosuje herbicydy do zwalczania chwastów w rodzaju ROUNDUP – RANDAP.

Register to read more...

BADANIA ZATOKI PUCKIEJ

Wstępne wyniki badań chemicznych wód przymorskich Zatoki Puckiej na różnych głębokościach.

Katarzyna Leśnikowska-Osielska, Jerzy Jaśkowski, Wawrzyniec Wawrzyniak

Katedra Fizyki i Biofizyki AMG

Zakład Gospodarki Rybackiej na Wodach Otwartych AR w Szczecinie

e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .'; document.getElementById('cloak85151').innerHTML += ''+addy_text85151+'<\/a>'; //-->

Pojęcie środowiska morskiego człowieka w ostatnich dekadach ulega znaczącym zmianom. O ile dawniej wiadomym było, że "środowisko morskie" dotyczy rybaków, marynarzy i innych pracowników morza to obecnie coraz częściej spotykamy w morzu płetwonurków, windserfingowców i różnych amatorów sportów wodnych np. loty na paralotniach czy kiteserfing itd.) [ 2] . W każdej sytuacji kontakt człowieka z wodą może być bezpośredni, szczególnie w przypadku “katastrofy”, w miejscach bardzo zanieczyszczonych i wtedy nawet specjalne ubrania ochronne np. pianki, maski mogą być niewystarczającym zabezpieczeniem.

Register to read more...

Additional information