HERBICYDY

 

DZIADKU NIE TRUJ WNUCZKA

 

W Polsce, podobnie jak w innych krajach byłego bloku wschodniego tzw. Pracownicze Ogródki Działkowe są bardzo powszechne. Z jednej strony są przysłowiową solą w oku rozmaitej maści deweloperów i ich grup nacisku, a z drugiej strony niemalże jedynym i dostarczycielami nieskażonej żywności. Tak się wydawało. Nie znam proporcji polskich, ale np. w Rosji POD dostarczają ok. 92% zdrowych ziemniaków, ok. 80% warzyw i owoców a nawet ok 55% mięsa.

Tak, tak to wcale nie kołchozy,

http://theintelhub.com/2012/11/15/grassroots-after-gmo-labeling-shot-down-citizens-start-labeling-themselves/

I wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie mały, ale jakże istotny szczegół. Na działkach olbrzymia większość użytkowników stosuje herbicydy do zwalczania chwastów w rodzaju ROUNDUP – RANDAP.

Czytaj więcej...

BADANIA ZATOKI PUCKIEJ

Wstępne wyniki badań chemicznych wód przymorskich Zatoki Puckiej na różnych głębokościach.

Katarzyna Leśnikowska-Osielska, Jerzy Jaśkowski, Wawrzyniec Wawrzyniak

Katedra Fizyki i Biofizyki AMG

Zakład Gospodarki Rybackiej na Wodach Otwartych AR w Szczecinie

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .'; document.getElementById('cloak47149').innerHTML += ''+addy_text47149+'<\/a>'; //-->

Pojęcie środowiska morskiego człowieka w ostatnich dekadach ulega znaczącym zmianom. O ile dawniej wiadomym było, że "środowisko morskie" dotyczy rybaków, marynarzy i innych pracowników morza to obecnie coraz częściej spotykamy w morzu płetwonurków, windserfingowców i różnych amatorów sportów wodnych np. loty na paralotniach czy kiteserfing itd.) [ 2] . W każdej sytuacji kontakt człowieka z wodą może być bezpośredni, szczególnie w przypadku “katastrofy”, w miejscach bardzo zanieczyszczonych i wtedy nawet specjalne ubrania ochronne np. pianki, maski mogą być niewystarczającym zabezpieczeniem.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje