BEZPŁATNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

 

 

Pogarszająca się sytuacja ekonomiczna oraz ograniczenie wydatków na służbę zdrowia z 10.5 % PKB w 1980 r do faktycznie ok. 5 % obecnie spowodowała. że ludność uboga została pozbawiona praktycznie pomocy. Ceny leków i sprzętu rehabilitacyjnego wzrosły w minionym okresie o ponad 200% a zarobki każdy widzi.

 

Jako pierwsi w Polsce (w 1994r.) stworzyliśmy Bezpłatną Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego dla potrzebujących. Wypożyczalnia obsługuje ponad 500 osób rocznie z terenów całego województwa i jest największą tego rodzaju placówką w Polsce północnej.

 

Wystarczy mieć dowód osobisty i wiedzieć co się chce, a jeżeli sprzęt znajduje się na stanie to można go odebrać. Niestety wypożyczalnia nie posiada żadnych środków rządowych czy też samorządowych w związku z tym pracują w niej tylko wolontariusze. Tak więc najpierw trzeba się telefonicznie umówić, a potem dopiero przyjechać po sprzęt.

 

Wypożyczalnia dysponuje wózkami inwalidzkimi, kulami, laskami,chodzikami, balkonikami, ubikacjami przy łóżkowymi, woreczkami kolostomijnymi, woreczkami moczowymi cewnikami i innym sprzętem niezbędnym do opieki nad chorym w domu.

 

Aktualny telefon p. Dorota Karpińska tel. 604-185-290

 

Gdańsk Nowy Port ul, Starowiślna 3 (przy przeprawie promowej Twierdza Wisłoujście).

Dodatkowe informacje